Ints búcsút a zsíros tincseknek

A frissen mosott haj érzése semmihez sem fogható! Azt gondolnánk, hogy a kamaszkor végeztével már nem kell többé foglalkoznunk ezzel a témával, de sajnos fodrászaink tapasztalata mást mond. Nemtől és kortól független a probléma sokunk életét megkeseríti, hiszen a zsíros haj gondozatlan, ápolatlan hatást kelt, ráadásul a legjobb frizurát is elrontja. Kollégáinkkal körbe jártuk a témát, sok információt és néhány könnyen alkalmazható tippet osztunk meg most veletek.

 

Hair-Gallery

 

A haj és a fejbőr zsírosodása

A zsíros haj és fejbőr nagyon gyakori probléma, melynek hátterében a fejbőrön található faggyúmirigyek normálisnál erősebb, rendellenes működése áll. 

A faggyúmirigy a szervezet egyéni működésének hatására rendellenesen sok vagy kevés tartalmat ürít a szervezetbe, így zsírossá vagy szárazzá teszi a hajszálakat és a fejbőrt. 

A faggyúmirigyek által termelődő faggyú a faggyúmirigyek nyílásain át a szőrtüszőből a szőrszálak kivezető nyílásain át a bőr felszínére szivárog. A faggyúelválasztódás fokozódása vezet a zsíros küllemű hajhoz és nagyon gyakran a hajhulláshoz. Ez a hajtípus hajmosás után pár nappal már zsíros tapintású, rásimul a fejbőrre, elveszti volumenét. A haj csapzott látványt nyújt, összeáll. 

 

Fontos megjegyezni, hogy a faggyú normális mennyiségben nem rossz! Ez biztosítja a bőr és a haj védőköpenyét. A faggyúkiválasztás sokoldalú feladatot lát el: puhán tartja a hámréteget, véd a kémiai hatások és a mikroorganizmusok ellen. A képződött faggyú védi a bőrt a széltől, a portól, akadályozza a nedvesedését, egyben olajozza is, ezáltal gátolja a víztartalmának elpárolgását.

 

Mi okozza a faggyúmirigyek túltermelését?

A kiegyensúlyozott faggyúkiválasztást felboríthatják és megakadályozhatják hormonális változások, a kor, a helytelen táplálkozás és a stressz, de a faggyúmirigy túltermelése kódolva lehet a génekben is.

Nagyon sokszor viszont mi követjük el a hibát és ezzel fokozott termelésre késztetjük a faggyúmirigyeinket.

 

 

De mik lehetnek ezek a banális okok?

Nehéz eldönteni, hogy a zsíros hajat ritkábban vagy gyakrabban mossuk-e? Valószínűleg a többség az utóbbi opciót választja, hiszen a fejünkre lapuló tincsek nagyon zavaróak. Mindkettő jó lehet, a hangsúly azon van, hogy hogyan és milyen termékkel ápoljuk a hajunkat!

A hajmosás mindig a megfelelő samponnal kell, hogy történjen. A szilikonos, olajjal vagy lipidpótló anyagokkal dúsított samponok határozottan nem előnyösek a zsírosodásra hajlamos hajra. 

Már majdnem minden márka termékkínálatában megtalálhatóak a kifejezetten zsíros hajra ajánlott termékek, így szalonjainkban is. 

Vendégeink kedvence a Kérastase Specifique Divalent sampon.

 

Hair Gallery

 

 

A haj ápolása akkor  igazán kihívás számunkra, ha a zsíros hajtőhöz alul száraz, töredezett tincsek társulnak. Ebben az esetben ügyeljünk arra, hogy a hajápoló balzsamot vagy maszkot csak a károsodott végekre hordjuk fel.

Nem mindegy az sem, hogy milyen hőmérsékletű vízzel öblítjük le a hajunkat. A túlságosan meleg víz kiszárítja a fejbőrt, aminek következtében a faggyúmirigyek fokozott működésbe kezdenek.

Valószínűleg nem sokan gondolunk arra, hogy a fésülgetés is fokozhatja a faggyútermelést. A sűrű sörtéjű hajkefék szétkenik a haj hosszán a tövekről összegyűjtött zsírt. Helyette használj inkább szélesfogú fésűt, de ne feledkezz meg annak rendszeres tisztításról sem.

 

Ne hagyd, hogy a zsíros haj rontson a megjelenéseden! 

Ha bizonytalan vagy a megfelelő hajápolási rutin kialakításában, fordulj bizalommal kollégáinkhoz!

 

Az ápolt, gyönyörű haj az egészséges fejbőrnél kezdődik!